Fotbalisté Plzně, Bohemians a Brna ve 3. kole vyhráli a udrželi neporazitelnost

foto Utkání 3. kola první fotbalové ligy: FC Hradec Králové - Viktoria Plzeň, 13. srpna 2022 v Mladém Boleslavi. Vpravo autor druhého gólu Václav Pilař z Plzně.

Praha - Fotbalisté Plzně zvítězili ve třetím kole první ligy 2:1 nad Hradcem Králové v jeho azylu v Mladé Boleslavi. Obhájce titulu udržel ligovou neporazitelnost stejně jako vedoucí duo neúplné tabulky Bohemians 1905 a Brno. Všechny tři týmy mají sedm bodů. Pražané vyhráli v Teplicích 1:0 a nováček Zbrojovka po obratu porazila Mladou Boleslav 3:1. Rovněž Ostrava zdolala Zlín 3:1.

Hradec Králové proti Plzni ve 29. minutě oslabil vyloučený Vojtěch Smrž. V závěru prvního poločasu úřadující mistry poslal do vedení Tomáš Chorý, ale těsně před pauzou vyrovnal Filip Kubala. V 84. minutě zápas rozhodl střídající bývalý královéhradecký hráč Václav Pilař.

Viktoria protáhla v nejvyšší soutěži vlastní rekordní sérii bez porážky na 25 utkání a vítězně se naladila na středeční úvodní duel play off Ligy mistrů v Baku proti Karabachu. "Votroci", kteří na úvod sezony porazili Slavii 1:0, nebodovali druhé kolo za sebou.

O triumfu Bohemians v Teplicích rozhodl v 85. minutě obránce Antonín Křapka. Oba mužstva dohrávala v deseti, v 56. minutě byl vyloučen hostující Roman Květ a v 83. minutě domácí Lukáš Mareček.

Pražané udrželi neporazitelnost v ligové sezoně a podruhé zvítězili. "Klokani" zvítězili v nejvyšší soutěži v Teplicích po čtyřech zápasech a v součtu s baráží jsou už osm soutěžních duelů neporaženi. Tepličtí naopak podruhé za sebou prohráli a mají na kontě jen bod. V lize nevyhráli osm zápasů po sobě.

Mladou Boleslav poslal do vedení v Brně v první půli svým 101. ligovým gólem Milan Škoda, za Zbrojovku vyrovnal krátce po změně stran Filip Souček a vítězný gól přidal v den svých 20. narozenin Michal Ševčík. Triumf domácích pojistil v nastavení střídající Robert Matejov.

Brno porazilo Středočechy v lize po osmi zápasech poprvé od dubna 2015. Mladá Boleslav stále čeká na první výhru v ligové sezoně, v úvodních dvou kolech remizovala.

Ostrava proti Zlínu skórovala třikrát během 24 minut první půle, o góly se postarali Michal Frydrych, Petr Jaroň a David Buchta. Mezi první a druhou brankou domácích byl vyloučen hostující útočník Jan Silný. "Ševci" snížili po změně stran zásluhou Jakuba Koláře, v závěru utkání uviděl červenou kartu střídající obránce Slezanů Gigli Ndefe.

Slezané zvítězili poprvé v sezoně nejvyšší soutěže a Pavlu Vrbovi tak zpříjemnili 300. ligový zápas v roli hlavního trenéra. Baník doma v lize porazil Zlín počtvrté za sebou a nastřílel mu při tom 16 gólů. V nejvyšší soutěži mu nepodlehl posedmé v řadě. "Ševci" nevyhráli v lize pošesté v řadě a venku od loňského srpna v 16 ligových zápasech po sobě nezvítězili.

V neděli jsou na programu zbývající čtyři zápasy třetího kola. Pražská Slavia hraje v Jablonci, Liberec bude usilovat o návrat do čela tabulky v azylu Pardubic v pražském Ďolíčku. České Budějovice přivítají Slovácko a Sparta se doma utká s Olomoucí.

Statistika sobotních zápasů 3. kola první ligy:

Baník Ostrava - Trinity Zlín 3:1 (3:0)

Branky: 14. Frydrych, 34. P. Jaroň, 38. Buchta - 76. Kolář. Rozhodčí: Hocek - Šimáček, Černoevič - Zelinka (video). ŽK: Oulehla (asistent trenéra) - Fillo, Didiba. ČK: 87. Ndefe - 28. Silný. Diváci: 6219.

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 3:1 (0:1)

Branky: 49. Souček, 79. Ševčík, 90.+4 Matejov - 26. Škoda. Rozhodčí: Proske - Kotík, Bureš - Petřík (video). ŽK: Granečný, Šural - Suchý, Donát, Škoda, Hoftych (trenér). Diváci: 6218.

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)

Branka: 85. Křapka. Rozhodčí: Batík - Horák, Dohnálek - Kocourek (video). ŽK: Mareček, Hyčka, Vondrášek, Hybš - Bartek, Köstl, Hronek, Valeš, Miller (trenér brankářů), Koubek (vedoucí týmu). ČK: 83. Mareček - 56. Květ. Diváci: 3634.

FC Hradec Králové - Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)

Branky: 44. Kubala - 39. Chorý, 84. Pilař. Rozhodčí: T. Klíma - Paták, Antoníček - Štěrba (video). ŽK: Rada, Novotný, Čech, Koubek (trenér) - Tijani. ČK: 29. Smrž (Hradec). Diváci: 1900.