1. liga: Plzeň remizovala na hřišti Bohemians, Sparta otočila zápas s Hradcem

foto Utkání 10. kola první fotbalové ligy: Bohemians Praha 1905 - FC Viktoria Plzeň, 1. října 2022, Praha. Josef Jindřišek z Bohemians a Lukáš Kalvach z Plzně.

Praha - Fotbalisté mistrovské Plzně v 10. kole první ligy remizovali na hřišti Bohemians 1905 1:1 a mohou přijít o část svého náskoku v čele tabulky. Sparta navzdory oslabení zvítězila po obratu nad Hradcem Králové 2:1 a naplno bodovala po pěti remízách za sebou. Olomouc v Mladé Boleslavi zachránila gólem z nastavení výsledek 1:1. Ostrava podlehla Českým Budějovicím 1:2.

Plzeň v Ďolíčku poslal do vedení ve 24. minutě bývalý hráč "Klokanů" Jhon Mosquera, ale v 52. minutě srovnal střídající Václav Drchal. Několik šancí Bohemians především ve druhé půli zlikvidoval Marián Tvrdoň, jenž v brance hostů nahradil zraněnou jedničku Jindřicha Staňka.

Viktoria sice protáhla svoji rekordní sérii bez ligové porážky na 31 utkání, ale po sedmi kolech nezvítězila. Západočeši vedou o čtyři body před Slavií, která v neděli bude hostit Liberec. Plzeňští mají k dobru odložený duel s Brnem. Bohemians s Viktorií v nejvyšší soutěži poprvé po pěti zápasech neprohráli, bodovali potřetí z posledních čtyř kol a v neúplné tabulce jsou čtvrtí.

Hradec na Letné otevřel skóre ve 13. minutě zásluhou Filipa Kubaly. Za čtvrt hodiny domácí přišli o vyloučeného Tomáše Čvančaru, přesto brankami v 52. a 57. minutě výsledek otočili. Nejprve se trefil Asger Sörensen a po něm Jan Kuchta premiérovým ligovým gólem za Spartu. V 72. minutě dostal červenou kartu i hostující Vojtěch Smrž.

Pražané neprohráli v nejvyšší soutěži podeváté za sebou a v tabulce zůstali třetí. "Votroci" prodloužili čekání na ligové vítězství na čtyři utkání a patří jim sedmá pozice. Sparta doma nepodlehla Hradci v 17. ligovém zápase v řadě.

Mladá Boleslav vedla od čtvrté minuty po brance Jakuba Fulneka, hosté ale srovnali v první minutě nastaveného času zásluhou Víta Beneše. Středočeši se ani na pátý pokus nedočkali premiérového domácího triumfu v sezoně. Oba týmy zůstávají ve středu neúplné tabulky - Mladá Boleslav je osmá, Olomouc devátá.

Ostravští sice měli doma řadu šancí a třikrát trefili brankovou konstrukci, ale gól střídajícího Muhameda Tijaniho z 82. minuty jim přinesl pouze snížení. Za České Budějovice skórovali už ve druhé minutě Daniel Hais a krátce po změně stran Lukáš Čmelík. Dynamo bodovalo po třech porážkách za sebou a poskočilo na 10. místo, dvanáctý Baník doma utrpěl čtvrtou porážku v ligovém ročníku.

V neděli se před soubojem Slavie s Libercem uskuteční ještě další tři duely Zlín - Slovácko, Jablonec - Brno a Teplice - Pardubice.

10. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)

Branky: 52. Drchal - 24. Mosquera. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Dohnálek - Kocourek (video). ŽK: Kovařík, Beran - Havel, Jemelka. Diváci: 5712.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 1:1 (1:0)

Branky: 4. Fulnek - 90.+1 Beneš. Rozhodčí: Szikszay - Volf, Pečenka - Orel (video). ŽK: Ladra - Navrátil. Diváci: 1142.

Baník Ostrava - Dynamo České Budějovice 1:2 (0:1)

Branky: 82. Tijani - 2. Hais, 50. Čmelík. Rozhodčí: Černý - Podaný, Líkař - Batík (video). ŽK: Cadu, P. Jaroň, Almási - Sluka, Janáček, Weber (trenér). Diváci: 6011.

Sparta Praha - FC Hradec Králové 2:1 (0:1)

Branky: 52. Sörensen, 57. Kuchta - 13. Kubala. Rozhodčí: Nehasil - Hájek, Mokrusch - Štěrba (video). ŽK: Jankto, Höjer - Rybička, Vašulín, Harazim, Miroslav Koubek (trenér), Kodeš. ČK: 29. Čvančara - 72. Smrž. Diváci: 10.317.