Kubalík a Hronek pomohli v NHL Detroitu k výhře, bodoval i Faksa

foto Utkání hokejové NHL Columbus - Detroit, 4. prosince 2022. Zprava Dominik Kubalík z Detroitu a Kent Johnson z Columbusu.

New York - Útočník Dominik Kubalík se v NHL podílel jedním gólem na výhře hokejistů Detroitu 4:2 nad Columbusem. Dvěma asistencemi přispěl k vítězství pobránce Filip Hronek. Radek Faksa nahrávkou pomohl Dallasu alespoň k bodu za prohru s Minnesotou 5:6 po samostatných nájezdech.

Kubalík svou desátou brankou v sezoně v 18. minutě zvýšil na 2:0 pro Detroit. V přesilovce dostal nabito od Hronka a střelou z první nedal brankáři Joonasi Korpisalovi šanci. Sedmadvacetiletý útočník zaznamenal 24. bod v sezoně a stále si drží průměr bod na zápas.

Detroit ve druhé části zvýšil na 3:0 a opět u toho byl Hronek. Český bek znovu řídil přesilovkovou akci, tentokrát si ale místo Kubalíka vybral Švéda Lucase Raymonda, jenž z ostrého úhlu nezaváhal. Hronek v sezoně získal zatím 22 bodů a je nejproduktivnější z českých beků.

"Dnešní zápas dokázal, jak důležité pro nás jsou přesilovky. Dvěma góly v početní výhodě jsme navýšili náskok a uklidnili jsme se. Když se nám nedaří v plném počtu, musíme si pomoct speciálními formacemi," řekl trenér Detroitu Derek Lalonde.

Hokejisté Dallasu doma s Minnesotou v úvodu třetí třetiny prohrávali již 1:5, během deseti minut ale dokázali čtyřgólovou ztrátu smazat a poslali zápas do prodloužení. Asistencí se na vyrovnání podílel i Faksa, jenž pro Masona Marchementa připravil branku na 4:5. Domácí velký obrat až ke dvěma bodům nedotáhli. V samostatných nájezdech na rozdíl od Minnesoty jednou neproměnili a prohráli 5:6. Hattrickem a jednou asistencí se blýskl Roope Hintz.

"Byl to zápas jak na horské dráze. V první třetině se nám i přes vstřelený gól moc nedařilo. Ve druhé soupeř vyrovnal, ale my odpověděli čtyřmi góly v řadě. Třetí část zase patřila Dallasu, jenž smazal čtyřgólovou ztrátu. Klobouk dolů před tím, že zbytek zápasu nezabalili a zmáčkli nás. Jsem rád, že jsme tak dobrý tým nakonec dokázali porazit," hodnotil duel útočník Wild Ryan Reaves.

San Jose s Tomášem Hertlem a Radimem Šimkem podlehlo Buffalu 3:6 a prohrálo šestý z posledních sedmi zápasů. Výhru Sabres řídili dvougólový Jack Quinn a Dylan Cozens, jenž zaznamenal tři asistence. Češi se bodově neprosadili.

Chicago, jemuž nemohl pomoct zraněný brankář Petr Mrázek, podlehlo New York Islanders 0:3. Domácí vstřelili všechny tři góly ve druhé třetině. Do hry nezasáhl ani gólman Winnipegu David Rittich. Přednost dostal Connor Hellebuyck a vychytal výhru 5:2 nad Anaheimem.

Statistika nedělních zápasů NHL:

Dallas - Minnesota 5:6 po sam. nájezdech (0:1, 1:3, 4:1 - 0:0)

Branky: 27. 48. a 58. Hintz, 48. J. Robertson, 50. Marchment (Faksa) - 16. Kaprizov, 31. Dewar, 34. Middleton, 34. Greenway, 41. Eriksson Ek, rozhodující sam. nájezd F. Gaudreau. Střely na branku: 35:31. Diváci: 18.120. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov (Minnesota), 2. Hintz, 3. J. Robertsonn (všichni Dallas).

Winnipeg - Anaheim 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Branky: 31. Mäenalanen, 34. Samberg, 55. Barron, 56. Scheifele, 60. Schmidt - 16. Silfverberg, 26. Leason. Střely na branku: 40:30. Diváci: 13.444. Hvězdy zápasu: 1. Eyssimont, 2. Schmidt, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg).

NY Islanders - Chicago 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky: 29. M. Martin, 35. Parise, 36. Nelson. Střely na branku: 40:21. Diváci: 16.124. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. M. Martin, 3. Parise (všichni NY Islanders).

Buffalo - San Jose 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)

Branky: 34. a 52. Quinn, 10. T. Thompson, 21. Peterka, 25. J. Skinner, 57. Tuch - 14. Bonino, 17. Labanc, 52. Lindblom. Střely na branku: 38:29. Diváci: 13.665. Hvězdy zápasu: 1. Cozens, 2. Quinn, 3. Dahlin (všichni Buffalo).

Columbus - Detroit 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky: 37. M. Bjork, 42. K. Johnson - 7. Czarnik, 18. Kubalík (Hronek), 28. Raymond (Hronek), 47. Copp. Střely na branku: 34:35. Diváci: 16.087. Hvězdy zápasu: 1. Copp, 2. Hronek (oba Detroit), 3. Jenner (Columbus).

2. Winnipeg 23 15 1 7 74:59 31
3. Minnesota 24 13 2 9 78:74 28
4. Colorado 22 13 1 8 75:61 27
5. Nashville 23 12 2 9 63:70 26
6. St. Louis 24 11 0 13 69:90 22
7. Arizona 22 7 4 11 59:78 18
8. Chicago 24 7 4 13 61:88 18