Pardubice jsou krok od semifinále, Vítkovice znovu vedou nad Brnem

foto Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas: HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice, 21. března 2023, Olomouc. Hráči Olomouce se radují z gólu. Vzadu Matouš Menšík, skloněný Lukáš Klimek a klečící Jan Bambula.

Praha - Hokejisté Pardubic zůstali i po dnešních třetích zápasech čtvrtfinále play off extraligy jediným neporaženým celkem vyřazovacích bojů. Po obratu a výhře na ledě Olomouce 5:4 v prodloužení jsou krok od postupu do semifinále, v sérii vedou už 3:0. V souběžně hrané sérii si vzali zpět výhodu domácího prostředí hráči Vítkovic, když zvítězili v Brně 4:1 a vedou 2:1 na zápasy. Ve středu budou obě série pokračovat na stejných stadionech.

Rozhodující gól utkání na Hané vstřelil v 78. minutě útočník Tomáš Zohorna a dovršil obrat Východočechů, kteří po druhé třetině prohrávali 2:4. Dynamo, jemuž od 21. minuty chyběl do konce utkání vyloučený útočník Lukáš Sedlák, si ve středu může zajistit postup. Semifinále by si zahrál nejúspěšnější tým základní části po dlouhých 11 letech.

"Viděli jsme zápas plný zvratů. Nezačali jsme špatně, v první třetině jsme dvakrát vedli. Ve druhé třetině jsme úplně vypadli z role. V momentě, kdy byl náš první centr vyloučen do konce zápasu, jsme museli překopat sestavu. Domácí nám odskočili. Ve třetí třetině ale soupeř neměl vyloženou šanci, nám pomohl kontaktní gól a potom se nám podařilo srovnat. V prodloužení jsme byli šťastnější," zhodnotil zápas pardubický kouč Radim Rulík.

Kometu sice poslal už po 20 sekundách do vedení Zdeněk Okál a rozjásal vyprodané hlediště, ale hosté ještě v první třetině góly Jakuba Kotaly a Petra Fridricha vývoj otočili. Vítězství pak potvrdili v závěrečném dějství Lukáš Krenželok a trefou do prázdné branky při hře domácích bez gólmana Marek Kalus.

Výsledky čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápasy:

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Okál (Kundrátek) - 10. Kotala (Gewiese, Kalus), 17. Fridrich (Lednický, Gewiese), 45. L. Krenželok (Koch, Stezka), 59. Kalus (Kotala). Rozhodčí: Mrkva, Hradil - Šimánek, Hynek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

* * *

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 4:5 v prodl. (2:2, 2:0, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Bambula (Klimek), 19. J. Knotek (Bambula, Ondrušek), 22. Navrátil (Plášek, P. Musil), 31. Menšík (Mareš) - 8. L. Sedlák (Cienciala), 17. Cienciala (Hyka, L. Sedlák), 41. A. Musil (Poulíček, Vála), 46. Košťálek (Cienciala), 78. T. Zohorna. Rozhodčí: Úlehla, Šindel - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:3, navíc L. Sedlák (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5500 (vyprodáno). Stav série: 0:3.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2.05.2024 ČTK