Hlavní obsah

Vicemistři z Plzně začali play off extraligy házenkářů výhrou

Házenkáři Plzně vstoupili do extraligového play off vítězstvím. Úřadující vicemistři si v dnešním úvodním čtvrtfinále na domácí palubovce poradili 33:25 s Brnem. Série je reprízou loňského čtvrtfinále, které Talent tým po boji vyhrál 3:2 na zápasy.

Ilustrační foto.

Článek

Plzeň od začátku vedla, ale o vítězství definitivně rozhodla až zlepšeným výkonem ve druhém poločase. V rozmezí 39. a 43. minuty si domácí sérií pěti branek bez odpovědi vypracovali klíčový náskok osmi gólů.

Brnu nepomohl ani výkon Nikoly Sekuliče, který byl s osmi zásahy nejlepším střelcem zápasu. Za Plzeň, která navíc nejlepšího střelce základní části Martina Kocicha udržela na dvou gólech, dal sedm branek Jakub Douda.