Hokejisté Hradce Králové jsou v semifinále, Třinec má mečbol

foto Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 5. zápas: Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec, 26. března 2023, Hradec Králové. Hráči Hradce Králové oslavují vyhrané utkání a postup do semifinále.

Praha - Hokejisté Hradce Králové vyhráli v pátém utkání čtvrtfinále extraligy doma nad Libercem 6:4, ovládli sérii 4:1 na zápasy a postoupili potřetí v historii mezi nejlepší čtyři týmy play off. V semifinále se Mountfield dosud představil jen v letech 2017 a 2018. Bílí Tygři po stříbrech z let 2019 a 2021 vypadli ve čtvrtfinále podruhé za sebou.

Liberec sice otočil mezi 24. a 28. minutou stav z 0:2 na 3:2, ale Východočeši šli potom dvakrát do vedení a na branku Olivera Okuliara z 48. minuty už Severočeši odpovědět nedokázali. Naopak pět sekund před koncem dovršil výsledek při power play do prázdné branky Jordann Perret.

V druhém dnešním čtvrtfinále vyhrál Třinec na ledě Sparty 3:0 a získal postupový mečbol. Vítězný gól úřadujících mistrů dal v závěru první třetiny v přesilovce útočník Martin Růžička, pojistky přidali v závěru do prázdné branky Daniel Kurovský a Marko Daňo. Čisté konto uhájil díky 32 zákrokům gólman Ondřej Kacetl.

První šanci k dovršení postupu budou mít Oceláři v úterý, kdy je v Třinci na programu šesté utkání.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápasy:

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 6:4 (1:0, 2:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. Lev (F. Pavlík, Lalancette), 22. Lalancette (Jergl), 30. Jank (Okuliar, Rosandič), 42. Jergl (Kevin Klíma), 48. Okuliar (Werek), 60. Perret (Jergl) - 24. P. Jelínek (J. Šír), 26. Flynn (A. Najman), 28. P. Jelínek (Bulíř, Filippi), 47. Birner (Melancon). Rozhodčí: Hejduk, Ondráček - Hynek, Klouček. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. Diváci: 6890 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:1.

* * *

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. M. Růžička (D. Voženílek, Daňo), 58. Kurovský (D. Voženílek), 59. Daňo (M. Růžička). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Špůr, Šimánek. Vyloučení: 1:6, navíc Konečný (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 14.117. Stav série: 2:3.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 5.05.2024 ČTK