Annamaria Patrnčiaková (vlevo) z Kynžvartu útočí v zápase s Vršovicemi.

Annamaria Patrnčiaková (vlevo) z Kynžvartu útočí v zápase s Vršovicemi. | foto: MAFRA

Házenkářky Kynžvartu prohrály o gól dohrávku s vedoucími Michalovci

• 0
Házenkářky Kynžvartu prohrály o jediný gól domácí dohrávku interligy s vedoucím týmem a jistým vítězem základní části Michalovci. Západočeský celek ve druhém poločase téměř zlikvidoval šestibrankovou ztrátu, ale stíhací jízdu k obratu nedotáhl a podlehl slovenskému soupeři 28:29.

Domácí hráčky se ze stavu 12:18 v úvodu druhé půle dostaly v poslední desetiminutovce opakovaně na rozdíl jediné branky. V klíčové chvíli to ale nedokázala Sofija Bezrukovová, jež dvě a půl minuty před koncem neproměnila sedmimetrový hod.

Soupeř už sice neskóroval, ale Veronika Vávrová šestým gólem v zápase už dokázala jenom snížit. Střelecky stejně úspěšná byla i její spoluhráčka Katka Dresslerová.

Kynžvart prohrál potřetí za sebou a před posledním kolem dál drží za Mostem druhé místo mezi českými týmy s jednobodovým náskokem před Slavií. Pozici bude hájit v sobotu ve Zlíně, Pražanky zakončí základní část doma proti poslednímu Hodonínu. V případě zaváhání ještě může obhájkyně titulu předstihnout čtvrtý jistý účastník play off Písek, který před zápasem s Michalovci ztrácí dva body a má o gól lepší vzájemnou bilanci.