Hrochová a Marčík získali republikové tituly v půlmaratonu

foto Ilustrační foto - Pražský půlmaraton, 6. dubna 2024, Praha. Nejrychlejší domácí vytrvalkyní byla olympionička Tereza Hrochová.

Pardubice - Tereza Hrochová a Vladimír Marčík se stali republikovými šampiony v půlmaratonu. Olympionička Hrochová dnes v Pardubicích útočila na absolutní triumf, ale ve finiši podlehla keňské běžkyni Philice Cheboriot Kipkeriové. Výkonem 1:13:43 za ní zaostala o šest sekund. Marčík doběhl celkově třetí v čase 1:06:24.

Hrochová v hodnocení mistrovského závodu neměla konkurenci. Od začátku až do cílové rovinky se pohybovala s Afričankou v čele pořadí žen společně se dvěma muži. Pro čtvrtý půlmaratonský titul si doběhla v čase, který byl zhruba o půl minuty lepší než její týden starý výkon z Prahy. Stejně jako na půlmaraton RunCzech si na závod odskočila z přípravy v Melagu, kde se chystá na olympijský maraton v Paříži.

Úspěch vytrvalců Škody Plzeň podtrhl premiérovým titulem Marčík. Spolufavorita Jiřího Homoláče porazil o 47 sekund a po bronzu z roku 2020 a předloňském stříbru získal v půlmaratonu první republikové zlato. Přidal ho k mistrovskému titulu, který v roce 2021 vybojoval v závodě mílařů v krosu.

Absolutním vítězem Pardubického vinařského půlmaratonu se stal Keňan Kennedy Kipkemoi Rono (1:03:40). Před Marčíkem doběhl ještě Maďar Adam Lomb (1:05:57).

ISSN: 1213-5003 © Copyright 16.05.2024 ČTK