F:NL2023/2024
Momentka z druholigového utkání fotbalistů Zbrojovky Brno (v červeném) proti...

Momentka z druholigového utkání fotbalistů Zbrojovky Brno (v červeném) proti Jihlavě. Justin Araujo-Wilson z Jihlavy uniká Lukáš Endlovi z Brna. (17. dubna 2024) | foto: Radim Strachoň, MAFRA

Druhá liga: Dukla i Vyškov vyhrály a dál je mezi nimi dvoubodový odstup

• 4
Fotbalisté vedoucí Dukly i druhého Vyškova ve 23. kole druhé ligy zvítězili a nadále je na špici tabulky dělí dva body. Pražané doma zdolali Opavu 2:0, Vyškov navzdory oslabení uspěl na hřišti Prostějova 1:0. Táborsko rozstřílelo nováčka Žižkov 5:0 a udrželo si třetí místo, které jako poslední zaručuje účast v baráži, o dva body před olomouckým béčkem. Sigma zdolala nováčka Kroměříž 4:2. Rezerva pražské Sparty si doma poradila s Příbramí 5:1. Zbrojovka Brno zdolala Jihlavu 1:0, další brněnský tým Líšeň zvítězil ve Vlašimi 5:4.

Výhru Dukly nad Opavou zařídil dvěma góly bosenský útočník Mešanovič. Někdejší hráč Slavie či Mladé Boleslavi se prosadil v obou poločasech. Dejvický celek zvítězil po dvou kolech, Slezané nevyhráli pět z posledních šesti kol.

Vyškov v závěru úvodního poločasu s Prostějovem, který hraje v azylu v olomouckých Holicích, oslabil vyloučením kapitán Štěpánek. I přes početní nevýhodu hosté získali plný počet bodů, o čemž krátce po přestávce rozhodl premiérovým gólem za Vyškov guinejský obránce Sylla. Svěřenci trenéra Kameníka zvítězili venku ve druhé lize po sérii tří proher. Prostějov nenavázal na dvě výhry a klesl na předposlední patnácté místo. Na Varnsdorf, jemuž patří první nesestupová pozice, ztrácí bod.

Táborsko vedlo proti Žižkovu po dvou zásazích Dordiče už v sedmé minutě 2:0. Po změně stran během 60. až 67. minuty skórovali Novák a dvakrát Svatek. Jihočeši bodovali v šesti z minulých sedmi kol a na Vyškov s Duklou mají manko čtyř, respektive šesti bodů. Viktoria našla přemožitele ve druhé lize po třech utkáních a dělí ji dva body od sestupu.

Olomoucký B-tým vedl nad Kroměříží po poločase o dvě branky, hosté ale v rozmezí 56. až 60. minuty srovnali. Muritala s Mikulenkou však přiřkli vítězství na stranu domácích. Hanáci neprohráli páté kolo po sobě, přičemž počtvrté triumfovali. Kroměříž čeká na výhru šest kol a na první příčku zajišťující záchranu ztrácí dva body.

Sparťanské béčko si proti Příbrami připsalo třetí výhru z posledních čtyř kol a je sedmé. Dvakrát se za Pražany trefil Šiler. Naopak Středočeši prohráli v soutěži potřetí z minulých čtyř duelů a klesli na desáté místo.

Líšeň ve Vlašimi v první půli dvakrát ztratila vedení a po úvodním dějství prohrávala 2:3. Po změně stran se dotáhla, ale domácí si opět vzali náskok zpět. Hosté však předvedli obrat zásluhou Mioniče a Poláška, který dokonal hattrick. Brněnský celek zvítězil po šňůře tří remíz, bodoval šest kol po sobě a je šestý. Vlašim nevyhrála tři kola v řadě a je osmá.

Duel Zbrojovky s Jihlavou směřoval k bezbrankové remíze, ale v 85. minutě vystřelil domácím výhru Granečný. Brno vyhrálo po sedmi kolech a sérii čtyř proher a posunulo se na deváté místo. Vysočina nezvítězila osm kol v řadě a od sestupu ji dělí tři body.

Pátá Chrudim remizovala s Varnsdorfem 1:1, obě branky padly ve druhém dějství. Severočeši bodovali ve čtvrtém z pěti kol a udrželi se o bod nad sestupovým pásmem.

SK Sigma Olomouc B - SK Hanácká Slavia Kroměříž 4:2 (2:0)

Branky: 35. Singhateh, 44. Fiala, 65. Muritala, 77. Mikulenka - 56. Oulehla, 60. Martinek. Rozhodčí: Adam Trska. ŽK:4. Israel, 40. Amasi, 67. Hadaš, 70. Muritala, 90. Šíp - 41. , 42. Houser, 44. Silný, 73. Cupák, 89. Fulnek.

SK Sigma Olomouc B Digaňa – Slavíček, Dohnálek, Matys, Elbel – Amasi (61. Šíp), Israel (46. Muritala), Langer (C) – Mikulenka (84. Cahel), Fiala (90+5. Fabiánek), Singhateh (61. Hadaš).

SK Hanácká Slavia Kroměříž Gergela – Oulehla, Fulnek, Zavadil, T. Matoušek (C) (83. Kiška) – Cupák, Machalík (83. Vincour), Hrdlička (74. Dočkal), Houser (87. M. Jaroň) – Silný, Martinek (74. Kudela).

1. SK Prostějov - MFK Vyškov 0:1 (0:0)

Branky: 48. Ab. Sylla. Rozhodčí: Černý – Podaný, Dohnálek. ŽK:56. Malec, 60. J. Matoušek II - 28. Ab. Sylla. ČK:42. F. Štěpánek. Diváci: 380.

1. SK Prostějov Mucha – R. Látal (84. Zapletal), Štěrba (73. Slaměna), Bednár, Harušťák – Habusta (73. Matocha) – Bartolomeu, P. Jaroň (59. Jamiu), Koudelka (C), J. Matoušek II – Malec.

MFK Vyškov Borek – Aberkane (84. Němeček), Straalman, Ab. Sylla, Ilko – Mafwenta, F. Štěpánek (C), Eneme (84. Lahodný) – Diallo (69. A. Svoboda), Fomba (90. Delferriere) – Krollis (84. Bayo).

FC Zbrojovka Brno - FC Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)

Branky: 85. Granečný. Rozhodčí: Zaoral – Pochylý, Lakomý. ŽK:32. Potočný, 40. Smejkal, 66. Jak. Řezníček - 45. Vedral, 62. Farka, 65. Chytrý. Diváci: 2 120.

FC Zbrojovka Brno Sváček – Granečný, Gyamfi, Hamza (90+3. Lu. Pernica), Šural – Endl, Štepanovský (56. Nový) – Potočný, Jak. Řezníček (C) (90+3. Juritka), Smejkal (88. Dav. Jambor) – Alijagić.

FC Vysočina Jihlava Soukup – Chytrý, Vedral (C), Piško, Tonbul, Farka (75. T. Svoboda) – Lacko, A. Pešek, Selnar (63. Šancl) – T. Franěk, Araujo-Wilson (63. Ogiomade).

FC SILON Táborsko - FK Viktoria Žižkov 5:0 (2:0)

Branky: 4. Dordić, 7. Dordić, 60. Novák, 64. Svatek, 67. Svatek. Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Pfeifer. ŽK:53. Kateřiňák - 56. Divíšek, 72. Muleme. Diváci: 903.

FC SILON Táborsko Pastornický – Novák (C), Tusjak, Koné, Bláha – Sojka (75. Nsunzu), Zeman (67. Osmančík), Dordić (82. Šplíchal), Varačka, Kateřiňák – Svatek (75. J. Mach).

FK Viktoria Žižkov Bajza – Kozojed (46. Batioja), Broukal, M. Richter (C), Divíšek (63. Rosa) – Muleme, Petrák, Hönig, Sixta (84. Ret) – Toula (63. Sodoma), Kovinić (46. Prošek).

AC Sparta Praha B - FK Příbram 5:1 (2:1)

Branky: 11. Šiler, 21. Jedlička, 60. Hodouš, 69. Šiler, 82. Penxa - 32. Hudec. Rozhodčí: Starý – Dobrovolný, Černoevič. ŽK:45. Šiler, 50. Vydra, 87. Uhrinčať - 16. Jahić. Diváci: 421.

AC Sparta Praha B Surovčík – Uhrinčať, Lilling /K/, Jedlička – Hodouš (79. Váňa), Vydra, Okeke (37. Jonáš), Penxa – Mokrovics, Šiler (79. Šilhart), Rus (63. Michl).

FK Příbram Melichar – Hošek (84. Krch), Jahić, Fišl, Dudl (65. Coňk) – Nečas, Švestka (84. Gornický), Hušbauer /K/, Hudec (65. Hašek), Andronikou (65. Čejka) – Fall.

FC Sellier & Bellot Vlašim - SK Líšeň 2019 4:5 (3:2)

Branky: 25. Nogha, 33. Kareem, 39. Vachoušek, 64. Beran - 23. Aldin, 27. Polášek, 56. Polášek, 67. Mionić, 84. Polášek. Rozhodčí: Kotala – Kotík, Bureš. ŽK:46. Nogha - 38. Vajner, 90. Rolinek, 90+4. M. Jeřábek.

FC Sellier & Bellot Vlašim Vágner – Kareem, Breda, Kulhánek, Heppner – Šubert (57. Pikul), Planka, Nogha (86. Šmiga), Musil (86. Onije), Beran – Vachoušek (71. Osuagwu).

SK Líšeň 2019 Vajner – Lutonský, Otrísal (15. Joković), M. Jeřábek – Mionić, Aldin – Čermák, Gerža, Polášek (C), Sokol (46. Rolinek) – Tauš (71. Raab).

FK Dukla Praha - Slezský FC Opava 2:0 (1:0)

Branky: 38. Mešanović, 59. Mešanović. Rozhodčí: Machálek – Matoušek, Pospíšil. ŽK:28. Moulis P., 71. Mešanović - 83. Blecha. Diváci: 890.

FK Dukla Praha Šťovíček – Vondrášek (90. Zeronik), Peterka (C), D. Hašek, Ludvíček – Kozma – J. Hora, Douděra (80. Barac), Kozel (46. J. Jeřábek), Moulis (75. Helešic) – Mešanović (80. Matějka).

Slezský FC Opava Číž – Kopečný (89. Wehowský), Srubek, Janoščín (C), Kadlec (72. Haitl) – Pejša, Blecha (89. Šrek) – Rataj (72. Vaněček), Málek, Přichystal (46. Hýbl) – Marzuq.

MFK Chrudim - FK Varnsdorf 1:1 (0:0)

Branky: 47. Langhamer - 56. Penc. Rozhodčí: Rouček – Leška, Zoufalý. ŽK:15. Záviška, 36. Míka, 88. Čolić - 60. Polyák, 66. Hodek, 88. Penc, 90+4. Kosař. Diváci: 620.

MFK Chrudim Floder – Čolić, Toml, Míka, F. Novotný – Jan Řezníček – Záviška (72. Borkovec), Langhamer, Skwarczek – D. Látal (72. Kesner), Mašek (82. Zvolánek).

FK Varnsdorf Vaňák – Zálešák, Penc, Kouřil, Juzvak – Kříž (72. Kosař), Samko (82. Adeleke) – Stránský (72. Podzimek), Polyák, Rudnytskyy (C) (82. Gembický) – Vojta (46. Hodek).