Hlavní obsah

Pardubice - Ml. Boleslav 1:2Boleslav uspěla v Pardubicích a postoupila do skupiny o titul

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 29. kole první ligy zvítězili 2:1 v Pardubicích a zajistili si postup do nadstavbové skupiny o titul. Středočeši rozhodli o první venkovní ligové výhře po sedmi zápasech už v úvodním dějství, na gól Tomáše Ladry ze sedmé minuty navázal před přestávkou Lamin Jawo. V 54. minutě pouze snížil Marek Icha.

Hráči Mladé Boleslavi slaví vyhrané utkání.

Článek

Mladá Boleslav zdolala dnešního soupeře i podruhé v sezoně nejvyšší soutěže, na podzim doma zvítězila 1:0. Svěřenci kouče Davida Holoubka jsou v neúplné tabulce pátí a ani po závěrečném kole základní části, které je na programu za týden, už nemohou skončit hůře než šestí. Pardubice prohrály po třech kolech a zůstaly třinácté. Východočeši už před zápasem věděli, že je čeká skupina o udržení.

Mladoboleslavští vstoupili do zápasu aktivněji a brzy šli do vedení. Kušej poslal kolmici do běhu Solomonovi, který našel na zadní tyči Ladru a ten pohlednou akci zakončil. Šestadvacetiletý ofenzivní fotbalista dal třetí gól v posledních pěti kolech, celkem se v ligovém ročníku prosadil popáté.

Střelec branky vzápětí vyslal do šance Jawa, jenž gólmana Kinského zblízka nepřekonal. Domácí se z úvodního tlaku postupně vymanili a sami si vypracovali velké příležitosti. V 17. minutě šel Solil sám na brankáře Mikulce, ve vyložené šanci ale vysoko přestřelil. V 34. minutě neuspěl hlavičkou z dobré pozice ani Halinský.

Zleva Vojtěch Patrák z Pardubic a Dominik Kostka z Boleslavi.

Hosté zvýšili v 37. minutě, kdy Ladrův centr z rohového kopu poslal do sítě hlavou Jawo. Gambijský útočník se sedmým zásahem v ligové sezoně osamostatnil v čele týmové tabulky střelců.

Oboustranně otevřené utkání pokračovalo i po přestávce, od 54. minuty navíc se změnou skóre. Icha si naběhl na Marešovu dlouhou přihrávku za obranu a z úhlu zaznamenal druhý ligový gól v sezoně.

Fotbalisté Mladé Boleslavi se radují z branky

Kontaktní branka hru ještě více rozproudila, ani jeden z týmů ale nedokázal dotáhnout řadu zajímavých ofenzivních akcí. Obrana hostů vedená bývalým reprezentačním stoperem Suchým, jenž si dnes připsal 200. start v české lize, však soupeře v závěru do větší šance nepustila. V nastavení naopak mohl přidat pojistku střídající Žitný, který sám před Kinským netrefil bránu.

Pardubičtí jen potvrdili, že jsou v této ligové sezoně nejhorším týmem na domácím hřišti, kde získali v 15 zápasech pouze 11 bodů. Východočeši neporazili Mladou Boleslav ani ve čtvrtém domácím utkání v nejvyšší soutěži.

29. kolo první fotbalové ligy:
FK Pardubice–FK Mladá Boleslav 1:2 (0:2)
Branky: 54. Icha – 7. Ladra, 37. Jawo. Rozhodčí: Machálek – Machač, Dohnálek - Všetečka (video). ŽK: Jawo (M. Boleslav). Diváci: 2885.
Pardubice: Kinský – Mareš (77. Sychra), Halinský, Ortiz, Surzyn – Solil (82. Černý), Icha, Hlavatý – Daněk (62. Krobot) – Zlatohlávek (62. Kissiedou), Patrák. Trenér: Kováč.
M. Boleslav: Mikulec – Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek – Mareček (77. Žitný), Sakala – Kušej (77. Vaníček), Ladra (87. Kubista), Solomon (87. Kadlec) – Jawo (64. Hilál). Trenér: Holoubek.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.